زیر سازی چمن مصنوعی

مراحل زیر سازی چمن مصنوعی
زیر سازی چمن مصنوعی
چمن مصنوعی مقاوم در برابر کلیه انواع و شرایط آب و هوا و سخت ترین دماها به گونه ای که می تواند بدون فرسایش شدن در بیرون قرار گیرد.نفوذ پذیر برای زه کشی آسان می تواند باز یافت شود و خود را با محیط زیست وفق دهد.

زیر سازی چمن مصنوعی چگونه است ؟

چمن مصنوعی چگونه نصب می شود ؟

نحوه نصب چمن مصنوعی چگونه است ؟

به طور کلی مراحل زیر سازی چمن مصنوعی را می توان به ترتیب ذیل عنوان کرد :

  • گودبرداری زمین
  • لایه برداری لایه های اساسی
  • رول کردن لایه های اساسی
  • لایه برداری به صورت ژئو-نساجی
  • قراردادن دادن رول های چمن مصنوعی
  • برش دادن خطوط
  • فشار بر روی درزهای موجود
  • درزگیری

ابتدا زمین مورد نظر به عمق ۳۵ سانتی متر گودبرداری می شود.جهت زهکشی زمین بهترین راه استفاده از ماسه  و ایحاد حفره در آن می باشد  ، برای زهکشی علاوه بر ماسه از قلوه سنگ ، شن و یا ترکیبی از آن استفاده می شود. ماسه دارای زهکشی بهتری نسبت به قلوه سنگ می باشد.

سپس لایه اساسی جهت نرم شدن رول می شود جهت اطمینان از توزیع فشار در منطقه لایه برداری به صورت ژئو-نساجی صورت می پذیرد ، سرانجام لایه چمن مصنوعی بر روی لایه اساسی قرار می گیرد.

مرحله بعد برش خطوط است، هر یک از خطوط ایجاد شده در طول بر روی چمن مصنوعی می تواند مورد بررسی قرار گیرد سایر خطوط مانند چرخ مرکزی نیز باید از سوی افراد ماهر قطع شود.

تمامی درزهای ایجاد شده همگی باید تحت فشار قرار کیرند. با توجه به چمن مصنوعی و ورزش انجام شده همواره باید چمن مصنوعی و سایر مواد لاستیکی موجود در آن درزگیری شود.ابتدا ماشین ماسه را در فضای مورد نظر توزیع می کند. این مرحله سپس توسط یک ماشین برشکاری انجام می شود.

میانگین زمان نصب چمن بین ۱ تا ۸ هفته به طول می انجامد.

در برشکاری حتی الامکان سعی می شود از پشت و بین حلقه های فیبر صفحه چمن را برش داده طوری کارد برش به زیر بافت طره ای یا منگوله ای پشتی رسیده تا حداقل با الیاف تماس بگیرند. اگر میدان ورزشی شامل رول ناجور با درزها باشد آن وقت یک لایه ۳ سانتیمتری صیقلی داده شده یا براق بوجود خواهد آمد. وقتی که صفحه چمن رول می شود و بیرون می زند سمت لیف باید در نظر گرفته شود می توان اغلب می توان با یک فلش کوچک در پشت صفحه جهان چمن مصنوعی مشخص کرد.

پس از تا کردن همه درزها نوار درزگیری مخصوص چمن مصنوعی در وسط که طرف بافته آن در بالا باشد قرار داده میشود. لازم است این را به زمین از دو طرف فیکس کنیم و در وسط با استفاده از میخ های گالوانیزه جلو حرکت نوار را قبل از وصل شدن درزها بگیریم

پس از اتمام کلیه کارهای تزیینی و نصب شدن کلیه بخشهای علف مصنوعی با درزهای چند لا چسب دو قسمتی با استفاده از سر متر متوسط با یک دریل الکتریکی سنگین مخلوط خواهد شد. چسب میتواند به یک کانتیز کوچکتر ریخته شود تا کار چسب ریزی آسان گردد. چسب کاری چمن بایستی در هوای خشک حداقل ۱۵ درجه سانتی گراد انجام گیرد. چسب مخلوط مذکور بایستی بین ۳۰ تا حداکثر ۴۵ دقیقه بکار رود زیرا سریعا سفت میشود. این کار میتواند سریعا انجام شود. چسب زیاد زدن جای چسب را دربین الیاف به جای میگذارد. چسب غلیظ بکار برید چسب را با صرفه جویی و احتیاط به وسط نوار درزگیر بزنید و فورا آن را با یک شانه دندانه دار پخش کنید. این کار را از چپ به راست انجام دهید که الیاف چمن به چسب نخورد و سپس آن را در جای خود قرار دهید. همیشه دقت کنید که هیچ چسب روی کفش شما ریخته نشود. کلیه مقدار باقی مانده چسبها بایستی دور ریخته شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *