مقالات

چمن مصنوعی تایلی مدل وندا

مشخصات فنی چمن مصنوعی تایلی مدل وندا

ابعاد : ۳۰ سانتی متر در ۳۰ سانتی متر

ارتفاع پایه : ۱۰ میلی متر

ارتفاع نخ : ۱۵ میلی متر

تراکم : ۱۸ هزار

رنگ : سبز تیره-روشن در هم بافته شده

کیفیت نخ : ۵۶۰۰

نوع نخ : مونوفیلامنت

وزن در هر متر مربع : ۳۰۰ گرم

مشخصات فنی چمن مصنوعی مدل پاییزه

مشخصات چمن مصنوعی مدل پاییزه

ابعاد: ۲۰۰x200x2.5 سانتی‌متر

ارتفاع نخ : ۲۵ میلی متر, ۳۵ میلی متر

انتخاب عرض : رول ۲ متر

جنس : پلاستیک

طول رول :  ۲۵ متر

کشور سازنده الیاف :  هلندی

مناسب برای تالار ها, روف گاردن, فضای باز, مهد کودک

وزن ۴۰۰۰ گرم

مزایای چمن مصنوعی فوتبال

مزیت‌های چمن مصنوعی فوتبال

این وقتی است که چمن‌های مصنوعی فوتبالی، می‌توانند روی سطوح تسطیح شده، که شیب مناسبی دارند، به اجرا دربیاند؛ مدیران فیفا برای متراژهای بالای ۸۰۰ متر، راه‌کارهای خاص خودش رو، ارائه داده‌اند؛ مثل سیستم زیرسازی به روش unbound .

    این موضوع اهمیت اقتصادی بسیار بالائی داره که زمین چمن مصنوعی، می‌تواند برای ده سال هم عمر کند و این یعنی، یک صرفه جویی بزرگ برای علاقه مندان فوتبال؛ البته ما باید به عنوان استفاده کننده، اصول نگه­داری از چمن مصنوعی را خوب بلد باشیم و رعایت کنیم.

    موضوع بسیار مهم دیگر این است که این چمن مزیت اقتصادی دارد. اگر از چمن مصنوعی به خوبی نگهداری شود به مدت ۱۰ سال می‌تواند عمر کند.

جالب است بدانید که، امروزه بیش از ۵۰۰ زمین چمن مصنوعی در شهر تهران وجود دارد، که به ۱۲۰۰ تیم ورزشی کوچک و بزرگ، سرویس می­‌دهند. با توجه به این موضوع، رعایت اصول نگه­داری از چمن مصنوعی، می‌تواند باعث جلوگیری از هدررفتن پول و زمان، در این مجموعه‌ها شود.

    اجرای چمن مصنوعی فوتبال، با فناوری روزنه‌های زهکش و سیستم زیرسازی unbound هنگام تخلیه آب، ده برابر نسبت به مدل طبیعی، افزایش سرعت دارند. جالب است که بدانید جذب آب در بافت چمن مصنوعی صفر درصد است. یعنی آبی که در بافت آنها وجود دارد به طور کامل دفع می‌شود و ایجاد مشکل نمی‌کند.

    مطالعات نشان می‌دهد که چمن‌های مصنوعی فوتبالی امن­ هستند، این امنیت موقع دویدن و زمین خوردن بازیکنان، بیشتر خودشان را نشان می‌دهند.

سربلندی چمن مصنوعی فوتبال در محک مطالعات علمی

یک مطالعه مستقل پنج‌ساله، که منابع منتشرکننده آماری آن، در سایت‌هایی مثل reuters.com و easyturf.com هستند. نشان می­‌دهد که اتفاقات جالب توجه‌ای، با استفاده از چمن مصنوعی فوتبال پیش آمده

اتفاقاتی از این دست

    ۷۴% گسستگی عضلانی کمتر

    ۳۲% حفظ تعادل ورزشکاران در قسمت مچ پا

    ۴۲% محافظت بیشتر از ACL (رباط صلیبی قدامی زانو)

    ۲۲% کاهش صدمات مفصلی

    ۱۹% کاهش صدمات عمومی

    ۱۲% کاهش صدمات مغزی

    ۱۰% آسیب کمتر برای سطح کفش در هنگام تماس

چمن مصنوعی موکتی

چمن مصنوعی موکتی

امروزه به دلیل هزینه بالای کاشت و آبیاری و رسیدگی به چمن طبیعی با وجود کم آبی در کشور و مزایای چمن مصنوعی از جمله ماندگاری و دوام بالا، سبزی، ثبات رنگ در طول سال و همچنین نصب آسان و سریع بدون نیاز به آبیاری و نگهداری، جایگزین مناسبی برای چمن طبیعی می باشد.و اما تنوع بالای چمن مصنوعی در رنگ، تراکم، ارتفاع، وزن، جنس الیاف و …. موجب شده تا هرنوع چمن مصنوعی کاربردهای مختص به خود را داشته باشد و برای بعضی موارد مناسب تر باشد

ویژگی های چمن مصنوعی درسا ۸ میل

چمن مصنوعی درسا ۸ میل دارای ارتفاع پایل ۸ میلیمتر وتراکم طولی ۳۶۰ بخیه در متر و تراکم عرضی ۸/۱ اینچ و ضخامت الیاف ۴۸ میکرون و پهنای الیاف ۵ میلیمترمی باشد.

این چمن مصنوعي دارای رنگ سبز تابستانی است، مواد اولیه این چمن از مواد درجه یک و مطابق با استاندارد ایزو ۹۰۰۱ می باشد.

ثبات رنگ این چمن در برابر اشعه U.V مطابق با استاندارد ۵۳۳۸۷ دین آلمان می باشد.

وزن کلی چمن ۱۱۸۰ گرم در متر مربع و۱۱۳۴۰ گره در متر مربع است.ارتفاع کلی این چمن ۹/۳۵ میلیمتر و عرض رول ر دو سایز ۲۰۰ و ۴۰۰ سانتی متر است.

کاربردهای چمن مصنوعی هشت میل

چمن مصنوعی درسا در دسته چمن مصنوعی تزیینی قرار دارد در نتیجه مانند بقیه چمن های تزیینی دارای کاربرد هایی شامل حیاط، تراس، روف گاردن، مغازه ها و رستوران ها و… است.

این چمن برای فضاهایی که به نظافت بیشتری نیاز دارند مناسب است، به دلیل اینکه تراکم بالایی دارد و ارتفاع کم میباشد این موجب میشود که این نوع چمن به راحتی نظافت شده و زباله روی چمن باقی مانده و بین تارهای آن نفوذ نکند و هم چنین به راحتی با آب شستشو شود.

این نوع چمن برای فضاهایی مانند تالار و باغ ها مناسب است زیرا هم نظافت آن راحت تر خواهد بود و هم به دلیل کوتاه بودن و پرتراکم بودن رفت و آمد روی آن راحت تر خواهد بود.

همچنین برای نگهداری حیوانات چمن درسا ۸ میل مناسب تر است و نظافت راحت تری خواهد داشت. و در عین حال از مقاومت بالا و قیمت پایینی برخوردار است. چمن مصنوعی درسا ۸ میل تزیینی بوده و مناسب فوتبال و ورزشهای هوازی نیست و لی برای گلف بهترین گزینه می باشد.

قیمت چمن مصنوعی درسا هشت میل

چمن مصنوعي درسا ۸ میل در بین چمن های تزیینی کمترین قیمت را داراست، و اما به دلیل قیمت پایین، این چمن در دسته چمن های پر فروش قرار دارد.

ولی نکته مهم این است با وجود این که این چمن قیمت پایینی دارد از کیفیت خیلی خوبی برخوردار است

زیرا الیاف آن هلندی است و بکینگ بسیار محکم و قوی دارد، الیاف آن کوبیده نمی شود و و تارهای آن محکم می باشد. در مجموع این محصول علاوه بر پایین بودن قیمت کیفیت خیلی خوبی را دارد. این محصول هم مانند بقیه چمن ها در برابر گرما و سرما مقاوم است و تغییر رنگ آن نهایت ۳ درصد خواهد بود که بعد مدتی تقریبا طولانی اتفاق خواهد افتاد که به چشم شخص نمی باشد.

چمن مصنوعی دیوار

اجرای چمن مصنوعی دیوار می‌توان به گسترش فضای سبز در جایی به غیر از سطح زمین کمک کرد نتیجه این خلاقیت باعث شده صاحبان ویلاها و کافه‌ها و بسیاری دیگر از فضای سبز دلپذیری بهره‌مند شوند. این ایده به شما کمک می‌کند تا رنگ سبز محیط پیرامونتان را با کمک  پوشش لطیف چمن‌های مصنوعی گسترش دهید. اما چه نوع دبوارهایی شرایط اجرای چمن مصنوعی دارند و این که اجرای چمن مصنوعی روی دیوار با چه روش‌هایی امکان پذیر است.

 باید گفت به غیر از دیوارهای گچی و کاهگلی قابلیت نصب چمن مصنوعی روی انواع دیوارها وجود دارد.

مطالعات اخیر نشان داده‌اند که استفاده از گیاهان در محیط اطراف سبب می‌شود که استرس و فشارهای روزمره کاهش پیدا کند و همین امر بر سلامت روح و جسم افراد اثر می‌گذارد.

گرین وال یا دیوار سبز یک دسته گیاه است که در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و برای پوشش کامل سطوح به شمار می‌روند. این محصول علاوه بر زیبایی، آرامش خاصی را در محیط به وجود می‌آورد و به شما کمک می‌کند محل زندگی و یا محل کار خود را به محیطی لوکس و منحصر به فردی تبدیل کنید.

اجرای دیوار چمن مصنوعی و آموزش روش‌های آن اجرای

چمن مصنوعی روی دیوار باید با کمک دو نوع چسب انجام شود که یکی از این چسب‌ها عایق رطوبت و مقاوم در برابر یخ زدگی است بگذارید ابتدا از اینجا شروع کنیم:

    در مرحله اول چمن مصنوعی به ابعاد دیوار مورد نظر قواره بندی (سایز بندی) شده و برش می‌خورد.

    سپس روی دیوار با رعایت ۳۰ سانت فاصله از اطراف آغشته به چسب صنعتی ۸۸۸۸ پارس (این چسب یکی از بهترین چسب های صنعتی ایران است) می‌شود بعد از آن پشت چمن مصنوعی یعنی زیره آن  نیز به همین شکل یعنی با رعایت ۳۰ سانت فاصله آغشته به چسب صنعتی ۸۸۸۸ می‌شود و چمن مصنوعی روی دیوار نصب و چسبانده می‌شود.

    در مرحله آخر دور تا دور چمن مصنوعی که ۳۰ سانت بدون چسب مانده آغشته به چسب پلی اورتان (همان چسب ضد آب که گفتیم) می‌شود تا لبه‌ها را آب بنده کرده و مانع از نفوذ آب بر پشت چمن شود.

این بریده‌ای کوتاه از روش اجرای چمن مصنوعی دیوار  یا گرین وال می‌باشد. برای شنیدن کامل روش اجرای آن می‌توانید با ما تماس بگیرید یا این کار را به گروه اجرایی ما واگذار کنید.

قیمت چمن مصنوعی دیوار

از بین انواع چمن مصنوعی چند مدل هستند، که برای اجرای آن روی دیوار مناسب هستند این مناسبت شامل ویژگی‌های زیر می‌شود:

ـ سطح یک دست الیاف

ـ چسبندگی مناسب روی دیوار

ـ نظافت آسان

-ظاهر مناسب

ویژگی‌های دیوار سبز

این محصول دسته‌ای از گیاهان مصنوعی و یا طبیعی است که بر روی سطح خاصی نصب می‌شود. انتخاب نوع گیاه (طبیعی و مصنوعی )به شخص سفارش دهنده بستگی دارد.  قبل از نصب این دیوار زیرسازی‌های مورد نیاز برای استفاده دایمی این دیوار انجام می‌شود. سپس گیاهان بر روی باکس خاصی قرار می‌گیرند تا آمده نصب بر روی دیوار شوند. برای این دیوار نمی‌توان اندازه خاصی مشخص کرد. زیرا این دیوار باید با توجه به سطحی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، آماده شود.

از این دیوار برای پوشش هر نوع سطحی می‌توان استفاده کرد. اما به طور کلی این دیوار در محیط‌های زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

    دیوار تراس

    دیوار خانه

    دیوار محل کار

    پوشش گل‌خانه

چمن مصنوعی تراس

چمن مصنوعی در تراس و بالکن کاربری زیبایی دارد و با خود یک تغییر شگرف و چشم گیر را به همراه دارد.‏ در زمان کوتاه و با کمی نو اندیشی می‌توان یک تراس با طراوت و سرسبز به وجود آورد و هنرمندانه فضائی را که تا به امروز ‏محل وجود لوازم بلا استفاده بود را به مکانی پر از آرامش برای نشستن و نوشیدن یک چای دلچسب تبدیل نمود.‏ چمن مصنوعی برای کاربری تراس و بالکن در کنار هم‌ خوانی که می‌تواند با گل‌ها و گیاهان و چیدمان میز و صندلی داشته باشد؛ ‏می‌‎تواند گوشه دنج محل زندگی شما شود.

حال که دانستیم، چمن مصنوعی برای بالکن و تراس چه کارکردها و فوائدی دارد بد نیست یک بار دیگر این سوال را بپرسیم که آیا همچنان باید تصورمان از فضای تراس و بالکن، فضاهایی با رنگ‌های مرده و ناجذاب مانند خاکستری، قهوه‌ای یا سیاه و سفید باشد؟!
قیمت چمن مصنوعی بالکن از چه رنجی تا چه رنجی

در این تحقیق قیمت انواع چمن مصنوعی بالکن را به همراه اجرای آنها از رنج پایین به بالا مورد بررسی قرار داده‌ایم:

قیمت چمن مصنوعی بالکن از رنج قیمتی ۹۵۰,۰۰۰ ریال برای هر مترمربع شروع می شود که شامل مدل‌هایی چون ماهونیا ۲۵ و وندا ۷۰۰ گرم هستند ماهونیا یک چمن تک بافت بهاره است و وندا چمن سه بافت پاییزه وجه اشتراک این دو محصول ارتفاع الیاف کوتاه آنها است (حدود ۱۵ میل) که این یک مزیت به دلیل نظافت آسان می باشد.

قیمت چمن مصنوعی باکلن در رنج قیمتی کمی بالاتر حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تومان است در این رنج تنوع محصول بالاتری وجود دارد در بین این محصولات مدل‌های بهاره و پاییزه این‌بار بار ارتفاع الیاف حدود ۲۵ میل دیده می‌شود چمن‌های مصنوعی ۲۵ میل ظاهر طبیعی‌تر و لطافت بالاتری به نسبت ۱۵ میل دارند فقط برای نظافت آنها نیاز به صرف زمان بیشتری وجود دارد.

یک نکته مهم: چمن‌های مصنوعی ۲۵ میل بهاره به دلیل ساختار تک برگ بسیار آسان شستشو می‌شوند.

قیمت چمن مصنوعی بالکن در رنج بالاتر را می‌توان در انواع ۳۵ میل این محصول مورد بررسی قرار داد.

کاربرد چمن مصنوعی

کاربرد چمن مصنوعی

از انجا که در تمام فصول سال نمی توان انتظار چمن سر سبز را در هر جایی داشته باشیم بیا استفاده از این نوع چمن می توان به راحتی این مساله را حل کرد و در هر جا و مکانی که مد نظرتان باشد چمنی همیشه سر سبز را در اختیار داشته باشید. یک حسن خوب و بارز چمن های مصنوعی این است که تمامی اماکن قابل استفاده است که در زیر به تعدادی از این امکن اشاره می کنیم

    در تراس و حیاط منازل

    در بین سنگهای حیاط منزل و همچنین مهدکودک ها و زمین بازی کودکان

    قابل استفاده در اطراف استخر

    مناسب بالکن و پشت بام و تمامی ملک های مسکونی و تجاری

    مناسب پارک ها و تمامی ورزشگاه های فعال در رشته های ورزشی مثل فوتبال ، تنیس ، گلف و مینی گلف ، پینت بال ، فوتسال و همچنین دومیدانی

    مناسب برای فضای کارخانه ها

ویژگیهای چمن مصنوعی

چمن مصنوعی

چمن مصنوعی یک نوع کفپوش است و نسبت به چمن طبیعی مقاومت و طول عمر بیشتری دارد ولی در مقابل نسبت به چمن طبیعی ظاهر خشن تری دارد و نیاز به مراقبت و نگهداری کمتری خواهد داشت . معمولا از این نوع چمن در زمین های غیر حاصلخیز بیشتر استفاده می گردد و اکثر استادیوم های ورزشی از ان استفاده می کنند و به علت ظاهر خشنی که دارد جهت پیشگیری از زمین خوردن بازیکنان مناسب خواهد بود .

خصوصیات چمن مصنوعی

اولین نکته ای که در زمان خرید چمن های مصنوعی باید در نظر داشته باشید رنگ ان است هر چه چمن تیره تر باشد کیفیت ان بالاتر است . ارتفاع و وزن چمن مصنوعی از ویژگی های مهمی هستند که در زمان خرید باید به ان توجه داشته باشید و ارتفاع استاندارد چمن باید ۱۱ تا ۲۵ سانتی متر و وزن چمن در هر متر مربع باید ۳ کیلوگرم باشد.

هرچه ارتفاع چمن بیشتر باشد طبیعتا وزن ان هم بیشتر خواهد شد. نکته ای که در این مورد باید درنظر داشته باشید ابن است که چمنی را انتخاب کنید نه خیلی ارتفاع کمی داشته باشد که زمین صاف بنظر بیاید و نه نقدر بلند باشد که خوابیده به چشم بیاید. در این زمینه می توانید از کارشناسان واحد بازرگانی دکور چوب به طور رایگان مشاوره دریافت کنید.

کاربرد چمن مصنوعی

از انجا که در تمام فصول سال نمی توان انتظار چمن سر سبز را در هر جایی داشته باشیم بیا استفاده از این نوع چمن می توان به راحتی این مساله را حل کرد و در هر جا و مکانی که مد نظرتان باشد چمنی همیشه سر سبز را در اختیار داشته باشید. یک حسن خوب و بارز چمن های مصنوعی این است که تمامی اماکن قابل استفاده است که در زیر به تعدادی از این امکن اشاره می کنیم

    در تراس و حیاط منازل

    در بین سنگهای حیاط منزل و همچنین مهدکودک ها و زمین بازی کودکان

    قابل استفاده در اطراف استخر

    مناسب بالکن و پشت بام و تمامی ملک های مسکونی و تجاری

    مناسب پارک ها و تمامی ورزشگاه های فعال در رشته های ورزشی مثل فوتبال ، تنیس ، گلف و مینی گلف ، پینت بال ، فوتسال و همچنین دومیدانی

    مناسب برای فضای کارخانه ها

انواع چمن مصنوعی

چمن مصنوعی

چمن مصنوعی‌ها از ابتدا تا به امروز پنج دوره‌ی گوناگون را سپری نموده است. اولین دوره چمن مصنوعی متشکل از برگ‌های پهن و رشته‌ای به نام فیبریلیت بودند که به دلیل مقاومت ‏بالای این الیاف، هنوز هم در بعضی از کاربری های پرتردد مورد استفاده قرار می گیرد. برای درک بهتر این موضوع می توان به دو محصول تولید داخل یعنی چمن های مصنوعی مدل سپیدار و ‏مگنولیا اشاره نمود که ساختارشان متشکل از این الیاف است. با توجه به سیر طولانی و فرصت محدود، ‏ما از تشریح همه دوره های چشم پوشی می‌کنیم و به بررسی آخرین دوره از انواع چمن مصنوعی می‌پردازیم. این نوع چمن، دارای ساختاری با الیاف مونو به صورت تک رشته ای می‌باشد که با ظاهری بسیار ‏نزدیک به طبیعی توجه مخاطبان را به خود جلب نموده است.‏

انواع چمن مصنوعی که با این الیاف تولید می‌شود می توان به این نوع محصولات اشاره کرد:

۱- چمن مصنوعی مدل مونوفیلامنت

۲- چمن مصنوعی مدل صدف

۳- چمن مصنوعی مدل ارکیده

۴- چمن مصنوعی مدل ورنال

۵- چمن مصنوعی مدل آمارا

۶- چمن مصنوعی مدل اسپیریت

تمامی محصولات نام برده در ارتفاع‌های متفاوت و در داخل کشور تولید می‌شوند. چمن مصنوعی مدل ‏سیلک ۲۵ میل و چمن مصنوعی مدل سیلک ۳۵ میل نیز از الیاف مونو تشکیل شده‌اند. این دو محصول ‏ساخت کشور هلند می‌باشند و با اطمینان می‌توان گفت که از باکیفیت‌ترین چمن مصنوعی‌های موجود ‏در بازارند.‏

 

تاریخچه چمن مصنوعی

چمن مصنوعی محصولی است که به صورت جایگزین برای چمن طبیعی تولید شده، این محصول برای اولین بار در سال ۱۹۶۶ در استادیوم آستودوم واقع درهوستون ایالت تگزاس مورد استفاده قرار گرفت و در برابر دید همگانی واقع شد و محبوبیت زیادی به دست آورد و کم کم در استادیوم های سراسر آمریکا استفاده شد.

در ابتدا فقط برای مصارف ورزشی و در ورزشگاه ها و بخصوص برای ورزش بیسبال و فوتبال مورد توجه قرار گرفت و سپس کم کم استفاده از چمن مصنوعی وارد دوره ی جدید شد تا به جزئی از دکوراسیون داخلی منازل تبدیل شد و به دلیل مزایای بالای آن نسبت به چمن طبیعی امروزه استفاده ی بیشتری از چمن مصنوعی می شود.

جنس و کیفیت چمن مصنوعی

مصنوعی یک محصول ساخته دست انسان است که به عنوان جایگزین چمن طبیعی وارد بازار شده و با استقبال زیادی نیز روبرو گشت. چمن مصنوعی از جنس پلی استر، پلی پروپیل و لاتکس بوده و بسیار مقاوم در برابر گرما، نورشدید، ضربه و انواع شرایط اقلیمی می باشد. بکینگ چمن مصنوعی یکی از مهمترین قسمت های آن محسوب می گردد زیرا جنس و مقاومت بکینگ است که باعث ارجحیت چمنی از نظر مقاومت و کیفیت نسبت به دیگر چمن های مصنوعی موجود در بازار می گردد.

Artificial turf is a substitute for natural grass. It was first used in 1966 at the Astodome Stadium in Houston, Texas and was in public view and became very popular. Stadiums across the United States were used.

At first, it was considered only for sports purposes and in stadiums, especially for baseball and football, and then gradually the use of artificial turf entered a new era to become part of the interior decoration of homes, and due to its high benefits ratio. Natural grass is more commonly used today than artificial grass.

Material and quality of artificial grass

Artificial is a man-made product that has entered the market as an alternative to natural grass and has been very well received. Artificial grass is made of polyester, polypropylene and latex and is very resistant to heat, strong light, impact and various weather conditions. Artificial grass backing is one of the most important parts because it is the material and resistance of the backing that makes the lawn superior in terms of strength and quality to other artificial grasses on the market.